5 батьківських помилок, які заважають дітям жити

Часто батьки позбавляють дитину можливості стати лідером. Здивовані? Але саме ваші слова, вчинки та поведінка можуть програмувати малюка на невдачу. Ви здатні обмежити його у вільному виборі, самі того не розуміючи. Але що ж саме ви робите не так? Важливо вчасно розпізнати ці помилки та не дозволяти собі їх повторювати.


1. Батьки перестраховуються та не дають дитині можливості спробувати.


Як тільки заходить мова про небезпеку, ми тут же включаємо в своїй голові червоне світло. Ми висуваємо цілу низку заборон для дитини. Бажання зберегти чадо домінує над усіма іншими завданнями. Батьків зрозуміти можна, але... Заборони та обмеження відіграють не зовсім  позитивний ефект у формуванні самооцінки. Навпаки, сприймати себе адекватно буде важко. Адже дитина ніколи не буде знати своїх реальних можливостей. До того ж,в майбутньому, може з'явитися маса фобій.


2. Мама і тато "супергерої".


Коли батьки постійно поряд і вирішують за дітей їхні проблеми, тим самим вони позбавляють її шансу самостійно здолати труднощі. Кожен раз, коли ви будете зав'язувати шнурки за 5-ти річного сина, годувати з ложки школяра чи нести велосипед під гірку, пам'ятайте - у реальному житті так не буває. Поряд не буде того, хто зможе завжди вирішувати твої проблеми.


3. Ви занадто захоплені власним чадом.


Ситуація, коли батьки не дозволяють собі критики в сторону власної дитини - не рідкість. Вони плескають при кожному найменшому успіху, захоплюються абстрактними плямами на одязі та знаходять виправдання абсолютно всім витівкам. З часом, дитина усвідомить, що єдині її фанати - батьки. Вони вважають її генієм абсолютно у всіх ситуаціях.

Будьте готові до дитячої брехні та до того, що дитина буде усіма силами уникати незручностей. Натомість, щоб знаходити вихід з неприємних ситуацій, вона буде вчитись шахраювати та обманювати. А все через те, що ви не дали можливості їй опинитись у невигідному світлі і дитина не знає, як це - почуватись незручно.4. Батьки не знають, чого хочуть.


Наше головне завдання - показати дитині те життя, якого бажаємо їй. Ми мусимо навчити їх бути сильними й відповідальними. При цьому, чи так само ми поводимо себе? Якщо ви завжди говорите правду, то ваші діти просто не будуть мати можливості навчитись обманювати. Якщо ви постійно ведете мову про допомогу та взаємопідтримку - демонструйте це, а не просто говоріть. Інакше, ризикуєте бути не почутим, але скопійованим своєю дитиною. Ваше життя - це зразок для неї. Робіть те, чого бажаєте їй.5. Ви не розказуєте дітям про власні помилки та невдачі.


Ви виховуєте своїх дітей на вигаданих історіях, розказуєте про усе найгірше, що тільки може трапитись. Проте, цього не достатньо. Розкажіть їм, як ви особисто пережили це. Що робили, коли опинились у подібній ситуації.

Погодьтесь, діти мають знати, що їх може спіткати невдача. А ви мусите розказати їм, що робили в такій же ситуації та які висновки винесли з того. Тільки мама й тато найкращий приклад для дитини. Не забувайте про це та любіть своїх дітей.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати