Країни, в які приходить зима, але відсутнє центральне опалення

В Україну прийшла осінь, стовпчик термометра опустився вниз і ми в очікуванні першого снігу. В стрічці новин все частіше з'являються фото кружок з глінтвейном та реклама теплого одягу.

А ви задоволенні погодою надворі?

Перестаньте співчувати собі, бо не все так погано. Ви можете погрітись вдома, біля теплої батареї. А великі рахунки за тепло, це не найбільша біда, повірте. До вашої уваги 7 країн, в які приходить зима...от тільки, про центральне опалення там ніколи не чули.

Фінляндія - країна, яка навчилась добувати тепло із надр землі. Гріються фіни за допомогою скель. Влітку вони накопичують тепло, а взимку - віддають його. У звичайних будинках встановлюється спеціальне обладнання. Ключовий елемент - тепловий насос. Його вартість не дешева, проте - він окупляється за 7 років. Це один з різновидів обігріву власного житла. А центрального опалення тут ніколи не було. Гріються, хто як може.Німеччина - місцина, де зима сніжить і лютує. Але системи опалення для усіх, як у нашій державі - тут немає. Кожен сам за себе. У приватних будинках власні опалювальні прилади, а у багатоквартирних - окреме газове обладнання. Температурний режим має рекомендації: у вітальні 20, в туалеті - 22. В інших кімнатах показник не перевищує 16-18'С.

Тут часто використовують простирадла з підігрівом. В котельнях використовують біомаси, відходи деревини та речі, які у нас заведено вважати сміттям.


Іспанія - південна країна. Але зима не оминає і цю місцевість. Приблизно з жовтня до лютого тут теж дуже холодно. Звісно, не такі люті морози, як у нас. Але ж і будинки значно простіші. Без підтримання температури не обійтись.
Гріються альтернативними способами - в основному, завдяки сонячному світлу. Також іспанці встановлюють автономне опалення (як правило, газове чи електричне). І коштує воно в рази дорожче, ніж в Україні. Через це, багатьом доводиться економити та мерзнути.


Японія має централізовану систему опалення лише в одному, найхолоднішому регіоні. Всі інші гріються з допомогою кондиціонера. Ну і звісно, використовують різноманітні обігрівачі. Тут можна побачити справжню цікавинку - електричний килимок. Ці винахідники ще й регулюють зони обігріву на ньому. Наприклад, гріти килим може тільки в тому місці, де перебуває людина.


Британське Королівство використовує індивідуальне опалення. Тут кожен обирає способи, які йому підходять найліпше. Звісно, в новітні часи переважає альтернативна енергія. Проте, англійці вміють економити. Ніхто не гріє приміщення, які мало використовуються. У ванній чи туалеті може бути близько  10С.

У багатьох країнах альтернативні способи обігріву набирають шалених обертів. Німці, наприклад, можуть здати в експлуатацію тільки ті помешкання, де вже встановлено одну з таких систем. Саме через те новозбудовані котеджі - це садиби з вітряками чи сонячними панелями.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати