Як зрозуміти, що дитину ображають в школі?

Мова в цьому дописі піде про дітей молодшого шкільного віку. Адже в кожному періоді діти по різному проявляють біль, страх та тривогу. Вважаєте, що вашого малюка це не стосується? Переконайтесь у цьому завдяки декільком підказкам.

Дитина початкової школи вже абсолютно сформована особистість. Вона здатна переживати емоції та часто приховує їх від дорослих. Чому? Все просто:

  • Жалітися - не гарно і соромно. Хіба не ви вчили її цьому у дитсадку?
  • Я не слабак! (частіше це стосується хлопчиків).
  • Малюк не бачить виходу із ситуації, тому не хоче даремно засмучувати рідних.
  • Його можуть шантажувати, та він відчуває за собою провину у певних діях.

Щоб не запустити ситуацію та не довести її до небезпечного рівня - варто уважно прислухатись до знаків, які подає вам ваша власна дитина.

Ознаки того, що час насторожитися.

1. Дитина увесь час в поганому настрої, вона проявляє агресію в дрібницях, зривається на близьки. Довгий час її стан не змінюється. Подавлена, мовчазна та замкнута поведінка повинна привернути вашу увагу.

2. Дитина шукає причини не йти в школу. Вона вигадує хвороби та симулює. Якщо не вдається обманути батьків - дитина починає прогулювати уроки, навмисно спізнюватись на них.

3. Часто трапляються випадки пошкодження речей. То куртка в бруді, то кишеня відірвана. Портфель нагадує ганчірку для пилу. Якщо на додачу почастішали випадки "йшов-отямився-гіпс" - варто бити на сполох. Звісно, всі можуть порвати кросівок та перечипитися носом вперед. Але якщо це система - краще впевніться у безпеці.


4. Особисті речі дитини зіпсовані (обмальовані, порвані чи обклеєні непристойними зображеннями). Часто, це можуть бути написи прямо на підручниках чи зошитах.

5. Знизилась успішність. Улюбленні колись предмети також мають низький бал.


Трапляються й серйозніші трабли: дитина може почати заїкатися, можливі прояви енурезу. Також, в стресовій ситуації дитина часто втрачає апетит.

6. Зверніть увагу на твори дитини. В домашніх завданнях часто буває вправа, де треба скласти речення чи оповідання. Якщо за сюжетом, головний герой страждає - це може бути сигналом про небезпеку.


Не так просто при цьому змусити дитину бути відвертою. Та все ж, діяти необхідно.

Залучіть дитину до спільної роботи. Розмальовуйте крашанки, ліпіть вареники чи ремонтуйте авто, а дитина - нехай допомагає. При цьому, не випитуйте інформацію, а діліться власним досвідом. Можете легенько зачепити тему образ у школі. Слідкуйте за реакцією. Проте, не будьте занадто наполегливими. Якщо через певний час дитина прийде розпитувати деталі історії - 99,9%, що її утискають і вона потребує захисту.

Подивіться разом відповідний фільм. В неті є величезні списки фільмів про школу та "розборки" у навчальних закладах. в найгарячіших моментах виступіть зі звинуваченням в сторону хуліганів. Дайте малюку зрозуміти, на чиїй ви стороні.


І головне - любіть свою дитину та постійно кажіть їй про це.
Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати