В Україні вирощують спеції, що дорожчі за золото

В останні роки агросектор в Україні зазнав суттєвих змін. Нові технології приходять і на наші поля. Фермери досвід переймають та на вус накручують. Он, херсонці, на всю неньку прославились. Вирощувати почали шафран. Уявляєте?

Шафран - найдорожча у світі спеція. І коштує вона так дорого через непосильну працю, яку треба прикласти, щоб цю ароматну приправу роздобути. Уявіть, крокус квітне всього 2-3 доби. Тільки у перший день цвітіння необхідно встигнути зібрати рильця крокусу (це такі тонесенькі стебла-ниточки всередині квітки). У кожній квітці таких рилець всього 3. Уявили? Оце робота...


Але на цьому тортури по збиранню шафрану не закінчуються. Квітку треба зірватиу закритому стані, ще до сходу сонця. Розумієте тепер, чому шафран ручного урожаю продають по 15 євро за грам.


Про те, що вирощують його на Херсонщині - зовсім не жарт. Пару років назад одне з фермерських господарст обзавелось шафрановою дільницею, щось близько 30 сотих. Очільник цього підприємства, пані Лариса Бодан. Її чоловік - Йохан, сам родом зі Швеції. Звідти й ідейку привіз.


Їм вдалось зібрати перший урожай. Насушили 1,2 кг прянощів. Це при тому, що 1 грм отримують зі 150 квіток. А за ним й інші підтягнулись. Сьогодні понад 30 господарств пробують вирощувати шафран. Уже два роки херсонці займаються цим. Саме зараз у них закінчення жнив та переробка прянощів.


Спеція, яка цінується більш, як золото.

І знаєте, що я вам скажу? Можемо, коли хочемо!
Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати