Лавандове поле в Україні - реальність?

Лаванда – одна з популярних рослин у всьому світі.Найчастіше, зустрічається у Франції та Китаї. Найбільше отримують прибутку з експорту насіння. За це лаванду називають «фіолетовим золотом».

Українці теж звернули увагу на цю рослину. Сьогодні, деякі господарства вже вирощують її. Цікавить така культура?

Деякі спеціалісти прогнозують рентабельність лавандового поля до 8 тис. євро за 1 га.


Якщо ви розглядаєте цей вид рослинництва, як бажаний, для початку - виберіть сонячну ділянку. Достатня кількість світла - одна з головних умов. Для першого тестового разу засадіть ділянку 0,5-1 га. Лаванда не вибаглива до якості ґрунту, тож може зростати практично скрізь.

Висаджувати лаванду можна навесні та восени. Але перевага надається осінньому періоду (рослина укоріниться та врожай буде багатим). Виконувати висадку можна вручну або механічним шляхом. ВАЖЛИВО! правильно оформити грядки. Якщо плануєте збирати врожай машиною, то техніка повинна мати достатньо місця для проїзду.


Лаванда, не вибаглива рослинка. Здатна витримати від -20 до +40 градусів. Щоденного поливу вимагають рослини першого року. При підвищеній вологі лаванда підгниває, але й без вологи вона не родить. Варто приділяти увагу щоденному зрошенню. Дуже добре, якщо ростимуть ці сині квіти неподалік водойми.
Майте на увазі, обробляти рослини хімікатами заборонено, якщо ви плануєте збувати урожай фармацевтичним компаніям. А ще, лаванду використовують як альтернативу хімічним добавкам у миючих засобах та пральних порошках.

До речі, шкідники лаванді, практично не страшні, адже їх відлякує цей аромат. А от з бур’янами доведеться повоювати.

Розмноження відбувається завдяки самовисіюванню. Лавандове поле може не змінювати свого місця до 20 років. Вже на третій рік отримаєте максимальний врожай.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати