DDoS атаки з допомогою ІоТ

YurOK
  • 725

  • 5

  • 0

Сьогодні вже нікого не здивуєш хатніми девайсами, робота яких регулюється за допомогою звичайного смартфону. Уявіть, ви збираєтесь додому. Перед виходом вмикаєте спеціальну програмку на телефоні та обираєте функцію "приготувати каву з молоком". Ваша кавоварка рівно о 19:00 почне самостійно варити ароматний напій, щоб ви, приїхавши додому о 19:03 змогли насолодитись чашкою гарячої кави.

Але не все так просто... Може трапитись, що замість латте у своїй філіжанці ви побачите просто гарячу воду. А системний адміністратор вашої компанії надішле вам листа із повідомлення, що з вашої домашньої ІР адреси намагаються зламати корпоративний сайт. Кавоварка - подумаєте ви? Так-так - це вона здійснила атаку на інформаційний інтернет-ресурс.

Дивіться, як це відбувається!З такою кількістю під'єднаного інтернет-обладнання розподіленні атаки типу "відмова в обслуговуванні" набирають шалених обертів. Будь-який пристрій здатен становити загрозу. А все через те, що розробники не надто переймаються безпекою. Наприклад, відправляючи дитині повідомлення на смарт-годинник, вона може отримати зовсім інший текст від кібер-злочинця. Чому так відбувається? 

DDoS стало платною послугою. Це значить, будь-хто може замовити атаку веб-сайту. Від них щодня страждають різні компанії та організації. Близько 3700 атак відбувається щодня.

DDoS of Things (DoT) використовують прилади IoT.

IoT (інтернет речі) - це мережа з'єднаних між собою пристроїв та об'єктів за допомогою інтернету. Вони здатні збирати данні, обмінюватись інформацією, що надходить з вбудованих сервісів.

З їх допомогою відбувається побудова ботнетів, які можуть бути використанні для масових атак.

Сотні тисяч вразливих приладів IoT атакують різні сайти та сторінки підприємств.

Український бізнес у зоні ризику?

Звісно! Якщо вас атакували одного разу, будьте певні - спроба повториться. Головна проблема полягає у тому, що більшість компаній були зламані, та ніколи не дізнаються про це. Це може бути однією з причин, чому клієнтські бази гуляють мережею.

Ви можете захистити свій сайт (хоч роблять це далеко не всі). Звісно, робота ІТ спеціаліста, програмне забезпечення чи платний хостинг вартує не дешево. Тоді, як DDoS-послуга може коштувати від 5 до 10$ на місяць. До того ж, продавці DDoS мають безліч конфігурацій і зловмисник може обирати будь-яку з типів атак. Звичайна годинна атака може обійтись в 50$.

Приготуйтесь: нова реальність IoT наступає. Подумайте, як можна вберегтися від цього.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати