Як допомогти дитині пережити розлуку з мамою?

У деяких життєвих ситуаціях мамі доводиться залишити свою дитину на якийсь час. Наприклад - лягти в лікарню чи відправитись в поїздку. Що робити у такому випадку з її малюком? Як поводитись іншим дорослим?

Що відчуває дитина?

Щоб зрозуміти відчуття дитини, спробуйте змоделювати ситуацію. Уявіть, ви разом з товаришем відправились на екскурсію (в незнайоме для вас місце). Ваш друг добре орієнтується тут, а ви вирушаєте сюди вперше. І раптом, він зникає. Переживіть деякі емоції: розгубленість, страх та відчай.

Або, ви їдете в автобусі, як раптом помічаєте, що місце водія - порожнє. Автобус продовжує рухатись по трасі, тільки керманич кудись подівся. Відчули холодок? Приблизно такий же спектр почуттів і в малюка, котрий залишився без мами.

Не мовчіть - поясніть малюку усе!

Дехто з батьків намагається удавати, що нічого не відбувається. Вони замовчують про те, що попереду на дитину очікує розлука. Буцімто, малюк все одно не зрозуміє усіх тонкощів, та й нащо пояснювати йому складнощі?
Насправді, дорослі нічого не кажуть, бо й самі не знають, як поводитись. Для них така ситуація теж є складною. А мовчання - це ніби захисна функція від власних негативних почуттів. Та маєте розуміти, що розлука з мамою, якщо про це нічого не казати і не пояснювати наперед, виявиться більш травматичною. Це стосується навіть немовлят (якби дивно ця фраза не звучала). Говоріть з дітьми і пояснюйте їм усе, що очікує в найближчому майбутньому.

Досвід з дитинства: корисний чи негативний?

Як би там не було, кожна людина від свого народження переживає розлуки та навіть втрати близьких людей. Від того, як ми в дитинстві розлучалися з мамою, можуть залежати подальші (дорослі) емоції під час розставань. Наприклад, якщо відволікати дитину від розлуки з мамою цукерками чи забавками, дорослий може "заїдати" свої проблеми та відгороджуватись від них іншими справами. І тоді, коли буде необхідно прийняти рішення - нічого путнього не вийде.


Важливо сказати дитині правильно про майбутнє розставання.

  • Не забороняйте малюку плакати: адже це нормально, коли ти сумуєш.
  • Поясніть і пообіцяйте, що обов'язково повернетесь.
  • Якщо мама зникла раптово - не замовчуйте, розкажіть правду.
  • Оберіть мамине фото чи річ, що нагадує про неї та дозвольте малюку гратись цим атрибутом.
  • Якщо можливо, нехай мама зателефонує.

Коли ж вона повернеться, нехай пояснить дитині, що відбувалося. Коли дитина отримує інформацію, їй значно легше переживати стресові для неї ситуації.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати