Що станеться, якщо зникне місяць?

Місяць - супутник Землі і щось на зразок охоронця, що захищає нашу планету від астероїдів і метеоритів. Завдяки Місяцю на Землі відбувається регулярна зміна припливів і відливів, а також зберігається нахил осі обертання планети. А тепер уявіть, як зміниться життя на Землі, якщо з Місяцем щось раптом трапиться.1. Пори року будуть непередбачуваніМісяць допомагає планеті утримувати обертання під одним, звичним для неї кутом в 22-24 градуси. Якщо Місяць раптово зникне, цей кут буде дуже сильно коливатися, тобто планету почне "ковбасити" - і, відповідно, почнуться скачки клімату і сезонності. Чітка зміна сезонів піде в минуле, погода буде вести себе непередбачувано, змінюючи тижні дощу місяцями посухи, а потім засипаючи все снігом.

2. Величезні території швидко стануть непридатними для життя.Без Місяця в небі нахил земної осі досить швидко зміниться, що призведе до величезних змін на нашій планеті за дуже короткий термін. І це може зробити більшу частину земної поверхні непридатною для життя і сільського господарства. Розростання на Землі безлюдних пусток може статися швидко, за кілька років. А шапки льоду на полюсах будуть танути набагато швидше, ніж зараз, що підніме рівень світового океану і призведе в результаті до охолодження планети. Тобто після завершення стадія нагрівання і танення льоду почнеться черговий льодовиковий період. Перехід до нього буде досить довгим і поступовим, але на зовнішній поверхні Землі ці зміни позначаться досить швидко і будуть очевидні.

3.  З'являться ще потужніші урагани.Без Місяця швидкість обертання Землі зміниться. Місяць її уповільнює, забираючи частину енергії обертання Землі для своєї власної орбіти. За відсутності Місяця наша планета почне обертатися набагато швидше, але навіть якщо б це було не так, різке зникнення гравітаційної сили Землі, ймовірно, призведе до серйозних змін клімату. Наприклад, до найсильніших ураганів і штормів, які просто все зметуть на своєму шляху.

4. Активізуються вулкани.Якщо Місяць зникне, поступово ми побачимо, як прокидаються вулкани - один за іншим, десь протягом декількох років. Адже різкі коливання нахилу осі обертання Землі і зміна швидкості обертання викличуть сильні поштовхи планети, за якими підуть всякого роду геологічні лиха. Тектонічні плити почнуть рухатися, викликаючи землетруси. І вулканічна активність в цьому випадку неминуча.

5. Втрата для космічних досліджень.Місяць - один з важливих об'єктів космічних досліджень, і якщо він зникне, то космонавтика втратить дуже багато. Тут і говорити немає про що: до Місяця можна дістатися за чотири дні. Шлях до іншого найближчого до нас космічного тіла займає мінімум місяць. Для розвитку науки Місяць дуже важливий і його втрата була б непоправною.

6. Уявімо, що Місяць вибухнув ...Яким чином Місяць взагалі може раптово зникнути? Припустимо, він вибухнув (це перше і найочевидніше, що можна уявити). І залишаємося ми такі на Землі - мало того, що без захисту від метеорів, так ще й шматки  Місяця на нас падають ... Швидкість 8 км / сек - досить велика, і якщо маленькі уламки згорять в атмосфері, то більші досягнуть Землі і завдадуть їй чималої шкоди.

7. Ми побачимо по-справжньому зоряне небо.Ну хоч щось хороше, нарешті! Ті, хто любить дивитися в нічне небо або фотографувати його, отримають шанс побачити яскраві зірки без наведеного місячного світла, в первозданному вигляді. Часу у них, звичайно, буде трохи, - з огляду на той факт, що без Місяця на Землі дуже скоро може просто не залишитися любителів дивитися в нічне небо.

8. Зміниться нахил осі обертання Землі.Нахил осі обертання Землі грає вкрай важливу роль в тому, як організоване життя на нашій планеті, а Місяць - один з ключових компонентів, від яких цей нахил залежить. Без Місяця нахил осі може змінитися з 24,5 градусів до 45 градусів, і якщо це станеться, то, значить, полюса вже не будуть покриті снігом. Танення полюсів повністю змінить обличчя планети. Території лісів стануть пустелями, і дуже швидко. Весь лід, що розтанув, на північному і південному полюсах, призведе до різкого підвищення вмісту CO2 в повітрі, а це, в свою чергу - до ще більш різким змінам клімату ... Загалом, нам усім кінець.

9. Більше ніякого захисту від астероїдів.Без захисту охоронця-Місяця Земля виявиться відкритою і вразливою. Не дарма ж наш супутник весь в дірках кратерів, і кожен утворився в результаті зіткнення з якимось небесним тілом. І якщо Місяця не буде, то наступне таке зіткнення з набагато більшою ймовірністю відбудеться з Землею.

10. Швидкість обертання Землі збільшиться.Місяць сповільнює обертання Землі, і без Місяця день на нашій планети тривав би всього 6 годин. Якщо Місяць зникне, то ніщо не буде відбирати у Землі частину енергії і обертання Землі прискориться. Зміна відбуватиметься поступово, але досить швидко - протягом декількох років календар повністю зміниться.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати