Як в "Аватарі" - рослини, які світяться стають реальністю

Команда науковців Массачусетського технологічного інституту збираються вирішити це питання за допомогою нанотехнологій.

На сьогоднішній  день на освітлення вулиць і квартир витрачається до 20% виробленої електрики. Одним з варіантів зниження енерговитрат пропонується використання біолюмінесцентних рослин.

Вчені створили кремнієві і полімерні наночастинки різного розміру, які переміщалися усередині рослини за строго визначеними напрямками.

Усередині кожної частки містилося одне з трьох речовин:

  • люциферин -що випускає світло ;
  • люцифераза, яка модифікувала його і змушувала світитися; 
  • кофермент А, підвищує активність люциферази.

Частинки під тиском у водному середовищі впроваджувалися в  рослин. Дослідники могли контролювати, в яких рослинних тканинах виявляться введені речовини, оскільки це залежало від розміру і поверхневого заряду наночастинок.

Одержаний в результаті сяючий крес-салат виявився в 100 тисяч разів яскравіше, ніж генно-модифікований тютюн і наполовину таким же яскравим, як світлодіод потужністю 1 мкВт. Світіння регулюється: його можна відключити, додавши з'єднання, що блокує дію люциферази.


Поки технології вистачає на 4 години, а кількість світла становить лише одну тисячну від необхідного для читання, але дослідники вважають, що у їх ідеї значні перспективи. Можливо, в майбутньому їм вдасться створити рослини, які зможуть світитися все життя. В такому випадку дерева на міських вулицях можна буде перетворити в ліхтарі, а домашні рослини в горщиках - в нічники.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати