Як правильно пити на корпоративі, щоб зранку не було соромно.

YurOK
  • 698

  • 2

  • 0

Щоб шкоди від алкоголю було якомога менше, потрібно дотримуватися простих правил. Наприклад, запивати водою, але без газу, і заїдати м'ясом, але не жирним.

Корпоративи в розпалі. Новорічні свята, невід'ємною частиною яких є алкоголь, — близько. Якщо ви розумієте, що пити доведеться, саме час навчатися це робити правильно: щоб і здоров'я зберегти, і не відчувати потім сорому перед колегами та друзями.

Негативно впливаючи практично на всі органи, алкоголь серйозно б'є по мозку та психіці, тому багато хто з нас під впливом алкоголю перевтілюється до невпізнаності.

Пити треба потроху, щоб організм відчув небезпеку і активував захисні механізми. Тому за дві години перед вечіркою не завадить прийняти невелику дозу.

Також в процесі застілля пити рекомендується повільно, з інтервалами — по 30-50 мл. Встановлено, що наш організм здатний ефективно переробляти строго визначену кількість алкоголю. Це 50 грам міцних напоїв і 100 грамів сухого вина, випитих повільно, протягом півгодини. Повільне споживання корисне ще й для самоконтролю: щоб адекватно реагувати на зміну свідомості та зуміти вчасно зупинитися. 

Приймати алкоголь потрібно з великою кількістю чистої води: або розбавляючи, або активно запиваючи водою. Тоді етиловий спирт не так потужно вдарить по мозку. Але ні в якому разі не вживайте спиртне з газованими або солодкими напоями: алкоголь швидше всмоктується у кров з газами. Саме тому шампанське так швидко «п'янить».

Краще вживати несолодкий алкоголь: глюкоза швидко засвоюється, їй потрібно одразу ж розщепитися, і організм працює над переробкою глюкози, замість того, щоб зайнятися етанолом. З цієї ж причини не варто пити коктейлі: в них обов'язково присутній солодкий інгредієнт. Коктейлі небезпечні ще й тим, що в них змішані різні види алкоголю, з якими організму складно розібратися. Це призводить не тільки до швидкого сп'яніння, а й до важкого похмілля. Але про похмілля і як його уникнути ми поговоримо в окремій статті.

Алкоголь не сумісний із кавою і чаєм. Це серйозний удар по нирках, особливо якщо є ниркові захворювання. До того ж як алкоголь, так і кава або чай стимулює серце і судини. Виходить подвійний удар по життєво важливих органах.

Негативний вплив алкоголю на мозок і організм в цілому можна зменшити, якщо правильно його закушувати. Намагайтеся їсти якомога більше клітковини — овочів і зелені, які максимально ефективно виводять з організму токсини. Плюс білок: або нежирне м'ясо-гриль, або риба. Підійде і білий нежирний розсільний сир.

Якщо ви не хочете випити, але пити з якихось причин все ж потрібно, перед застіллям, а також в процесі з'їжте шматочок цільнозернового хліба з вершковим маслом. Прийнято вважати, що їжі повинно бути багато. Насправді, за переїдання алкоголь разом з їжею надовго затримається в кишечнику, й інтоксикація триватиме довше.

Не рекомендується вживати алкоголь з гострими стравами, що містять часник, хрін, цибулю, гірчицю, перець, оцет. Так сповільниться процес окислення алкоголю. Спиртне не поєднується із солодощами, в тому числі фруктами — і сп'янієте швидко, і буде важке похмілля.

І не сидіть за столом: побільше спілкуйтеся, рухайтеся, танцюйте! Під час роботи м'язів енергії споживається більше і токсини швидше спалюються. Навіть якщо ви просто будете пересуватися приміщенням і говорити з людьми, згубний вплив етанолу швидше нейтралізується. А заодно налагодите нові контакти, які напевно стануть в нагоді як у роботі, так і в особистому житті! 

Веселих вам свят! І не забувайте, що свято — це не про алкоголь, а про радість в душі та тепле людське спілкування. І якщо вам невесело без алкоголю, можливо, ви святкуєте не в найкращому для вас місці та не з найкращими для вас людьми.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати