Правила етикету, про які не знати просто соромно!

Сучасний етикет - це правила поведінки, що допомагають виробляти приємне враження і будувати ефективне спілкування.

Насправді основи етикету досить прості. Це культура мови, елементарна ввічливість, охайний зовнішній вигляд і вміння керувати своїми емоціями. І те й інше стосується як чоловіків, так і жінок.

1. Ніколи не приходьте в гості без дзвінка. Якщо вас відвідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігуді. Одна британська леді говорила, що при появі непроханих гостей вона завжди одягає туфлі, капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємна, вона вигукне: «Ох, як вдало, я тільки що прийшла!». Якщо неприємна: «Ох, як жаль, я повинна йти».

2. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані - ні в офісі, ні в гостях. Її потрібно скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити. 

3. Сумку можна ставити на коліна або на свій стілець. Маленьку сумочку-клатч можна покласти на стіл, об'ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають в ресторанах). Портфель ставлять на підлогу. 

4. Целофанові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутіків. Носити їх потім з собою в якості сумки - жлобство.

5. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку. І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.

6. Домашній одяг - це штани і светр, зручні, але мають пристойний вигляд. Халат і піжама призначені, щоб вранці дійти до ванної кімнати, а ввечері - з ванної в спальню. 

7. З того моменту, як дитина поселяється в окремій кімнаті, привчиться стукати, заходячи до неї. Тоді і вона буде чинити так само, перш ніж увійти в вашу спальню. 

8. Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці. 

9. Загальна кількість прикрас з міжнародного протоколу не повинно перевищувати 13 предметів, причому сюди включаються ювелірні гудзики. Поверх рукавичок не вдягають кільце, але браслет дозволено. Чим темніше на вулиці, тим дорожче прикраси. Діаманти раніше вважалися прикрасою для вечора і заміжніх дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.

10. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу «Я вас запрошую», - це означає, ви платите. Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона. Інше формулювання: «А давайте сходимо в ресторан», - в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.

11. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей. 

12. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною. Однак, де б жінка не сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок і чоловіків». 

13. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті - поганий тон.Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих господинею. Обов'язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти всім, чому вам не можна пити. Попросіть білого сухого вина і злегка пригубити.

14. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров'я, гроші. Недоречне запитання: «Боже, яке плаття! Скільки ви заплатили? ». Як реагувати? Мило посміхніться: «Це подарунок!». Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м'яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».

15. До кожної людини, яка досягла 12 років, покладається звертатися на «ви». Огидно чути, коли люди говорять «ти» офіціантам або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» - тільки наодинці. Виняток - якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник завзято «тикає» вам? Спочатку перепитаєте: «Вибачте, ви до мене звертаєтеся?». Інакше-нейтральне потиск плечима: «Вибачте, але ми не переходили на« ти ». 

16. Обговорювати відсутніх, тобто, попросту пліткувати, неприпустимо. Недозволено говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято. Якщо чоловік поганий - чому ти з ним не розведешся? І точно також недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні всі жлоби ...» - в такому випадку Ви теж ставитеся до цього розряду людей. 

17. Прийшовши в кіно, театр, на концерт йти до своїх місць слід тільки лицем до сидячих. Першим проходить чоловік.

18. Дев'ять речей слід тримати в таємниці: вік, багатство, щілину в будинку, молитву, склад ліків, любовний зв'язок, подарунок, шана і безчестя.

І наостанок - Джек Ніколсон про правила хорошого тону:

«Я дуже трепетно ставлюся до правил хорошого тону. Як передати тарілку. Чи не кричати з однієї кімнати в іншу. Чи не відкривати зачинені двері без стуку. Пропускати вперед даму. Мета всіх цих незліченних простих правил - зробити життя кращим. Ми не можемо жити в стані хронічної війни з батьками - це нерозумно. Я ретельно стежу за своїми манерами. Це не якась там абстракція. Це всім зрозуміла мова взаємоповаги ».


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати