"Медіасандвічі": тепер смакують довше?..

Широкий спектр засобів масової інформації усе глибше проникає в наше повсякденне життя. З усвідомлення цього факту та його наслідків починається медіаграмотність.

Медіаграмотність – сукупність знань, навичок та умінь, які дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати повідомлення різних жанрів і форм для різних типів медіа, а також розуміти і аналізувати складні процеси функціонування медіа у суспільстві.

На сьогоднішній день найпопулярнішою платформою для роботи сучасних медіа-пропагандистів є соціальні мережі, що стали своєрідним інтернетом в інтернеті. За оцінками фахівців, ефективність від використання соціальних мереж для сучасних технологій впливу на свідомість громадян та суспільства в десятки разів вища, ніж від стандартних механізмів психологічного впливу на населення. До того ж у соціальних мережах можливість швидкого розповсюдження інформації є важливішою ніж її верифікація.


Всі медіа активно використовують журналістику скриншотів, цитуючи дописи з особистих сторінок користувачів Facebook, Twitter, Instagram тощо. Технології медіа-впливу, що дозволяють натискати на больові точки суспільної свідомості, збуджуючи почуття страху, гніву, обурення та ненависті використовуються сьогодні не лише тими, хто займається пропагандою, маніпуляцією та чорним піаром. Ці прийоми поступово стають невід’ємною частиною інструментарію багатьох активних користувачів мережі інтернет. Серед дієвої технології, яка використовується у соціальних інтернет-сервісах для маніпулювання громадською думкою є техніка “сандвіча”.


Назва “сандвіч” означає нашарування один на одного матеріалів різного характеру. Цей маніпулятивний ефект полягає у протиставленні позитивних і негативних образів.

Наприклад, “отруйний сандвіч” – позитивний факт або подія, сприятливі для суб’єкта впливу, обрамлюються спеціально підібраним попереднім і наступним негативним матеріалом і, таким чином, нівелюється позитивний ефект від факту чи події.

“Цукровий сандвіч” – негативний факт або подія, несприятливі для суб’єкта впливу, обрамлюються спеціально підібраним попереднім і наступним позитивним матеріалом і, таким чином, нівелюється негативний ефект від факту чи події.

Докладніше: Мережеве суспільство: кіберпсихологічний путівник 
Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати