Тотальна смартфонізація: “розумні телефони” для віртуалізації буття?

Цифровий світ змінив соціальну повідінку багатьох користувачів. Так, у 2010-х роках бурхливе виробництво смартфонів та айфонів з повнофункціональними операційними системами й привабливими мультимедійними функціями викликали не лише споживацький бум, але й спровокували помітні поведінкові зміни користувачів нових ґаджетів.

Смартфон (з англ. smart – розумний і phone – телефон) – термін запроваджений компанією Ericsson в 2000 році.
Айфон (англ. iPhone) – серія смартфонів, що випускається з 2007 року компанією Apple. 

Поширеність користування смартфонами у різних країнах світу

Pew Research Center, 2016-2018


Представники покоління народженого після 2000 року – “покоління iPhone” – зростали зі смартфонами, мали акаунт в соцмережах іще до того, як пішли у старші класи, і не пам’ятають часу до інтернету. Смартфони і планшети змінили кожен аспект життя сучасної молоді: від спілкування до психічного здоров’я.

Науковці Боннського університету, проаналізувавши у 2015 році дані 60 тисяч осіб, встановили, що люди користуються смартфоном від 2,5 до 3 годин на добу, вмикаючи його в середньому 88 разів, тобто приблизно через кожні 12 хвилин. З них 53 рази – щоб відкрити один із численних додатків.

За допомогою спеціального додатку вчені реєстрували, як довго і часто учасники експерименту користувалися смартфоном, а також те, що саме вони робили: дзвонили, спілкувалися у чаті, шукали інформацію в інтернеті чи грали. Крім того, двічі на день піддослідних просили оцінити також власне самопочуття.

Цілком передбачувано основною функцією смартфону залишається комунікація: більше половини часу витрачається на спілкування за допомогою таких додатків, як WhatsApp (15%) або Facebook (9%). 13 відсотків користувачів захоплюються мобільними іграми, причому декотрі з них присвячують цьому заняттю кілька годин на день. А от безпосередньо на дзвінки, судячи з результатів дослідження, середньостатистичний користувач витрачає щодня лише 8 хвилин та пише 2,8 повідомлення. Дослідники констатували, що “покоління iPhone” швидко потрапляє у залежність від смартфонів, а надлишок віртуальної комунікації відриває від реального спілкування.

Докладніше: Мережеве суспільство: кіберпсихологічний путівник


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати