Новий український ОТРК - Москва в радіусі дії

”Грім-2” – це мобільна пускова установка з двома ракетами типу “земля – земля”, яка була створена для заміни застарілих ракетних комплексів “Точка-У”. Тактичний ракетний комплекс може розглядатися як потужний засіб неядерного стримування агресора.

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім» розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км.

Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг. Бойова частина могла бути виконана за моноблочною або касетною схемою. Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу.

Касетна бойова частина споряджена осколково-фугасними бойовими елементами. Розрахункова площа ураження ракети при використанні осколково-фугасного — понад 10 000 м², а касетного заряду — 2–3 гектари.

Маса ракети з пусковим контейнером довжиною 7,2 м становить 3,5 т. Бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними).

Низка джерел стверджує, що дальність у 280 км є формальним обмеженням для експортної версії ракети, а для потреб власної армії дальність стрільби комплексу може бути збільшена до 450—500 км.


На параді, на честь Дня Незалежності у Києві 24 серпня, покажуть ОТРК «Сапсан/Грім-2».

Нагадаємо, вперше про даний проект (Сапсан) заговорили в 2006 році. Багатофункціональний комплекс розробляло Дніпровське КБ «Південне» на основі напрацювань по більш старому проекту – «Борисфен». Він був покликаний замінити застарілі радянські ОТРК «Точка-У» та «Скад». Однак влітку 2013, не дивлячись на ряд напрацювань, чималу суму витрачених грошей та безліч залучених в роботі українських підприємств, проект був заморожений.

Про відновлення робіт заговорили лише в кінці 2015 року. В середині 2016 року з’явилася інформація про те, що на основі українських напрацювань свій варіант ОТРК – «Грім-2» замовила Саудівська Аравія. У минулому році КБ «Південне» продемонструвало відео з концептом установки, а також випробуваннями двигуна основної ракети для цього комплексу.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати

Blogerf5

18.08.2018 / 18:27

Супер

Відповісти