Пам'яті видатного американця та великого друга України присвячується...

Джон Сідні Маккейн III помер о 16:28 25 серпня 2018 року у колі сім'ї та дружини Сінді. Він вірно служив Америці шість десятиліть.

Син адмірала, Маккейн став військовим льотчиком і воював у В’єтнамі. Літак Маккейна збили над Ханоєм, а сам він потрапив у полон до бійців Північного В’єтнаму. У в’єтнамському полоні він пробув п’ять років, повернувся до США як герой війни, це і дало йому білет у велику політику.

Частина з біографії сильної духом людини, яку не зламав ні полон свого часу, ні важка хвороба. Так, хвороба позбавила життя, але не зламала, адже до останніх днів Джон Маккейн активно працював на благо США, та на допомогу та підтримку України.

Коли Джон Маккейн пішов в армію він був сином адмірала військово-морських сил США. Коли Маккейн потрапив в полон, його батько став головнокомандувачем Тихоокеанським флотом США і командувачем армією у В'єтнамі.

Джона, збили над озером, витягли з переламаним кістками, жорстоко били, посадили в одиночний карцер. Саме там по шию в воді, від тортур та принижень - він повністю посивіє, і отримає прізвисько "Білий Торнадо".


В'єтнамці по прізвищу та наводці радянських "фахівців" вирахували, що в полон до них потрапив син високопоставленого військового, перевели його в госпіталь, а потім в табір для полонених. Керівництво В'єтнаму запропонувало в Парижі американській делегації відпустити МакКейна раніше за інших полонених. Робилося це в пропагандистських цілях.

Але Маккейн відмовився виходити без товаришів.

Після цього був знову переведений в одиночний карцер, вода - тяжкі побиття кожні дві години, приниження, страх і біль, йому зламали обидві руки коли він висів в ямі з брудною водою, так зламали, що він не зможе більше піднімати їх ніколи.

Маккейну зламали обидві ноги, йому зламали плечі, ребра, і кістки тазу, що ще з ними зробили одному Богу відомо. Позамежна жорстокість навіть по мірках війни, змусили світову спільноту звернеться до В'єтнаму з проханням, ставитися до полонених належним чином. Після цього Маккейн був переведений в Ханойську в'язницю для американських полонених звану іронічно "Ханой Хілтон".

Маккейн просидів в полоні п'ять років, і був звільнений тільки разом з іншими полоненими - 15 березеня 1973 року.

На фото. Зустріч Джона Маккейна з тодішнім президентом США Річардм Ніксоном на прійомі у білому Домі через декілька місяців после звільненя з полону.

Маккейн часто приїжджав в Україну під час та після Революції гідності, відвідував українських захисників у Маріуполі. Сенатор очолював комітет з питань збройних сил. Активно проводив політику підтримки України летальною зброєю.

Завдяки зусиллям Джона Маккейна ми отримали системи протитанкового озброєння Javelin.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати