МОМО: нова смертельна гра для підлітків!

Результат, проведеного аналітиками OSTIN аналізу показав, що з початку серпня у відкритих джерелах набуває популярності нова суїцидальна гра для підлітків "МОМО", принцип якої такий самий, як і в сумнозвісних ігор "Синій Кит", "Червона Сова". Мета гри - довести гравця до суїциду.

Походження.

Вперше МОМО з'явилося на Reddit в цьому році. Дане зображення - це скульптура японського художника Мідорі Хаясі "Птах-мати", яку він показав ще у 2016 році на виставці "Галерея привидів 3. Підземний світ". За даними ЗМІ дана гра, як вірус , набуває стрімкого поширення серед користувачів Інтернет. Витоки гри в Японії. Перші аккаунти з ім'ям МОМО зареєстровано на японські номери. За даними соціальних мереж МОМО поширювалось з мобільних номерів з кодами: +5266817*, +5731352*, +9945539*,+1580313*, та інші. 

Гра поширюється за допомогою месенджера WhatsApp.

Персонаж на ім'я МОМО несподівано з"являється в списку контактів. Як правило, всі спроби щодо видалення - безрезультатні. Контакт постійно поновлюється. Від контакта надходять страшні картинки, відео та аудіозаписи. У разі невиконання дитиною завдання, дитина отримує повідомлення з залякуванням та погрозами щодо смерті.

На даний час у відкритих джерелах поширюється інформація, що гра включає бота, який відслідковує персоналі дані власника телефону. Проникаючи в апарати, він впроваджується в базу контактів, додатки, а також в пам'ять телефону жертви. В окремих джерелах зазначено, що вірус може управляти мікрофоном і відеокамерою. Тобто зловмисники отримують всю інформацію яка зберігалася на мобільному телефоні та потрапляла в інтернет. Також зазначено, що користувач на ім'я МОМО легко переходить на мову співрозмовника та спілкується в листуванні простими фразами, що може підтверджувати версію щодо бота.

Разом з тим, моніторингом встановлено , що гра набуває великої популярності за допомогою відеороликів на YouTube каналах блогерів. 


Відеоролики з МОМО , які викладаються відеоблогерами, набирають мільйони переглядів. Основна аудиторія - діти. 

Як працює гра:

  • Дитина отримує запит на листування від користувача з ім'ям МОМО та жахливою аватаркою.
  • Отримує згоду від дитини щодо подальшої гри.
  • МОМО використовує особисті дані дитини, IMEI телефону ІР-адрес комп'ютера для залякування дитини.
  • Гра відправляє дітям страшні картинки та сцени насильства на відео з вимогою відтворення на собі.
  • Від МОМО надходять дзвінки та аудіоповідомлення з жахливими звуками.
  • Гра триває 4 дні, мета - довести гравця до самогубства.

ДИНАМІКА ІНТЕРЕСУ ДО ДАНОЇ ТЕМИ:


ПОПУЛЯРНІСТЬ ЗАПИТІВ НА ТЕМУ: "МОМО" ЗА ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ОДИНИЦЯМИ.



В українському сегменті інтернету про засилля МОМО ще не йдеться. В наявності інформація щодо блокування боту з якого почалася гра, однак клони даного боту продовжують існувати. 

У зв'язку з активним зростанням популярності тематики "МОМО"  в месенджері  WhatsApp, мережі інтернет, каналі YouTube та соціальних мережах Instagram, Facebook та Twitter, а також враховуючи попередній досвід діяльності гри "Синій Кит", "Червона Сова" можна дійти висновку, що в подальшому злочинці можуть використовувати дану гру для крадіжки особистої інформації, підбурювання дітей до самогубства або насильства, знущання, вимагання та виникнення фізичних і психологічних розладів, таких як неспокій, депресія і безсоння у дітей, а також з метою незаконного збагачення за рахунок заборонених відеороликів, які містять сцени насилля та смерті. 


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати