Чи зможуть "нещеплені" діти відвідувати школи та дитсадки!?

Дітям без щеплення не можна відвідувати навчальні заклади. Якщо вакцинація учням протипоказана — мають принести відповідну довідку. З таким розпорядженням до обласних адміністрацій звернулися Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство освіти і науки.

Лист чиновників вже викликав хвилю обурення серед батьків, які з різних причин не хочуть робити щеплення своїм дітям. Противники вакцинації кажуть, що заборона на відвідування уроків порушує конституційне право на освіту.

"Відповідно до третьої статті Конституції, не освіта, а "життя і здоров'я людини - найвища цінність". Дитина ж без щеплень може бути небезпечною для інших і сама ризикує заразитися в колективі. Забороною держава захищає і суспільство, і саму дитину", - розповів юрист Олег Юдін і додав, що хоча право на освіту і є у всіх, але реалізується воно за певною процедурою: наданням тієї ж довідки про щеплення.

Інші батьки не проти щеплень, але мають упередження до певних вакцин. Готові прививатися британськими, але у лікарнях тільки індійські.

"Я проти щеплень. Тому що я вважаю, що це небезпечно для моєї дитини. Зараз в інтернеті є досить багато інформації як на користь щеплень, так і проти них. Є дуже багато прикладів, що вакцина небезпечна, що діти після її введення хворіють, що є випадки інвалідності, смертності і так далі", - пояснила мати двох дітей з Києва.

Усі вакцини відповідають стандартам якості, заспокоюють експерти.

"І ті, і інші для нас закуповує UNICEF - там дуже суворі стандарти якості, безпеки та ефективності препаратів. Хоча індійські і європейські вакцини відрізняються за складом і впливом на організм, але однаково відповідають всім нормам", - розповів експерт Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я Євген Гончар. 

Вакцин для щеплень "за календарем" в країні вистачає - вони для всіх малюків безкоштовні, за даними МОЗ. 

У різних країнах світу батьки невакцинованих дітей сплачують штрафи. 

В Італії вакцинація дітей - обов'язкова умова для відвідин державного дошкільного закладу або школи. Батьки зобов'язані завчасно надавати довідку про щеплення, а відмовлятися від щеплень заборонено. Більш того, якщо без поважних причин дитина пропустив календарну щеплення, то батьки заплатять штраф.

Ходити в школи і дитсадки можуть тільки діти, яких прищепили за календарем профілактичних щеплень. Виняток - коли є медичні протипоказання до вакцинації. Такі рішення приймає комісія лікарів, куди звертаються батьки.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати