Священник, сепаратизм VS здоровий глузд: як сприймають українські заходи на Донбасі

12 музичних гуртів, більше ста майданчиків, локацій та 9 міст Донецької та Луганської області – 7 жовтня завершився фестиваль «З країни в Україну». Як сприйняли українську культуру у прифронтових містах Донбасу – читайте далі у матеріалі.

Культурно-просвітницький захід «З країни в Україну» розпочався 21 вересня у м. Сватове. Мандрував фестиваль трьома заїздами, все ближче підбираючись до лінії розмежування. Так, 23 вересня захід провели у м. Щасті за 5 км від фронту, а 28 числа в Авдіївці. Останнє місто вразило учасників фестивалю найбільше: там ще відчувається війна, з її зруйнованими будинками та комендантським часом у старій частині міста.

Що ж відбувалося на фестивалі «З країни в Україну»?

Більш ніж за місяць були проанонсовані 14 майданчиків, задача яких була показати Україну різноманітною та сучасною країною. Мешканців Донбасу навчали народному вжитковому мистецтву, демонстрували та давали потестувати сучасні стартапи, обміняли десятки українських книжок та порадували містян сучасною українською музикою. Крім цього, у гостей фестивалю була можливість отримати практичні поради для взаємодії з владою, громадою та потестувати своє здоров’я.

Сприймала публіка контент по-різному: хтось із захопленням майстрував, хтось майже весь день проводив на «Відкритій бібліотеці», а хтось навіть кропив майданчики святою водою.

Так, під час підготовки лекції про сексуальну освіту у Вугледарі підійшов священник, аби висловити своє незадоволення. А у Щасті, мати забирала своїх дітей з фестивалю, коли дізналася, що він проукраїнський…

«У мене на локації було купа дітей», - розповідає менеджер фотовиставки Вікторія: «Підійшла одна жінка, разом із донькою дивилася фото. Стала розпитувати, що це за захід. Коли дізналася, що це український фестиваль, почала кричати, що тут «хохляцкіє» фестивалі не потрібні. Щось ще незв’язне кричала про війну та фашистів. Вгомонили та відігнали її місцеві. Порадили мені не звертати уваги. На неї-то я можу не звертати уваги, а ось дитину, яку силоміць забрали зі свята – шкода».

Тим не менш, відвертих конфліктів чи сутичок не було, навіть там, де охорони було найбільше – відзначили організатори.

«У Рубіжному було майже 3 тисячі людей. Під сценою стояли люди у вишиванках, приносили українські прапори і складалося враження, що захід проводиться не на Донбасі, а у Києві чи Львові. Приємно було бачити сотні людей у Торецьку, і навіть в голові не вкладалося, що лише один терикон відділяє вільне українське місто від окупації», - розповідають організатори.

 Вражаючим цього року був і лайн-ап: більшість гуртів обирали самі мешканці міст, де проводився захід. Так, Сватове, Рубіжне та Щастя зробили запрошення гурту «Тінь сонця» та написали музикантам «The DOOX». А ось до Дружківки, Торецьку та Попасної приїхав гурт із Торонто «Balaklava Blues». Музиканти подолали сотні кілометрів, щоб вперше виступити на Донбасі.

Довідка: Фестиваль «З країни в Україну» – це масштабний культурно-просвітницький фестиваль, який відбувається у маленьких містах східних областей України. Проект започатковано у 2014 році, щоб максимально допомогти місцевим громадам патріотів наповнити свої міста атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу.



Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати