Шпаргалки для розробників на OverAPI.com

Сучасний процес проектування та розробки програм вимагає надшвидкого вивчення супутніх знань, мов і технологій, що потрібні для кожного нового проекту окремо. Але звісно, при напруженому робочому процесі деякі моменти буває важко пригадати. Також, бувають випадки, коли потрібно доки не пізно, замінити одну із технологій на іншу задля оптимізації швидкості розробки та бюджету проекту.

У випадку, якщо використовувати велику кількість книжок та самотужки шукати документацію у Мережі, можна витратити надто багато цінного часу, особливо в авральний період. Тому, однією із можливостей централізовано мати доступ до усіх документацій та знань про мови та технології, є спеціально створені зображення, що називаються cheat-sheets. Найбільшим ресурсом, де зібрана величезна кількість саме таких "шпаргалок" по різноманітним мовам та технологіям, є портал OverAPI.com.

Усі шпаргалки (cheat-sheets) зібрані та для зручності відсортовані за алфавітом, а найбільш часто використовувані відвідувачами технології та мови, розміщені над алфавітним списком, та виділені окремими логотипами.

При переході до конкретної cheat-таблиці, скажімо мови програмування, усі її ключові слова та підтехнології будуть відсортовані у спеціальних колонках. При кліку на ключове слово, для якого потрібно отримати довідку – користувача буде перенаправлено на офіційну документацію від розробників мови або технології, що дозволяє зекономити час, та мати централізований доступ до багатох документацій одночасно.

Також, при перегляді інформації про потрібну для вас технологію або мову, може бути наявна колонка Resources, де буде зібрано та відображено посилання на додаткові матеріали по цій темі зібрані з Мережі. Самі матеріали найчастіше відображаються у форматі *.pdf, *.png, тощо, тому їх зручно зберегти собі на комп’ютер, для подальшого опрацювання.

Автори сервісу доволі активно оновлюють інформацію та зв'язки між різними документаціями, а також, відносно нещодавно, додали і ще один розділ - Developer Tools, де зібрано посилання на деякі корисні онлайн-інструменти, які також розподіляються на декілька категорій.

Більше того, у кожного розробника також є можливість запропонувати зміни у вміст ресурсу, адже OverAPI є open-source проектом. Кожен бажаючий може зайти у репозиторій сервісу, що розміщений на GitHub, зберегти собі копію, та оформити спеціальний запит (pull-request) задля внесення змін. Після успішного огляду коректив, автори сервісу включать їх у склад ресурсу.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати