Чи зупинить Президент злочинця Єфтенія?

Ганна
  • 5079

  • 10

  • 0

                                                                          Президенту України

Банкова-11, м. Київ, 01222

«Громадська координаційна рада

у Рівненській області»

Словацького-3А, м. Рівне,33028

ЗВЕРНЕННЯ

Громадської координаційної ради

у Рівненській області


Вельмишановний Володимире Олександровичу !


У період 2015-2019 років громадськість Рівненщини неодноразово зверталась до Президента України, Генерального прокурора України, керівництва МВС України та інших правоохоронних органів України щодо протиправної діяльності начальника Управління захисту економіки у Рівненській області ДЗЕ НП України Єфтенія В’ячеслава Валерійовича.

По теперішній час ніяких відповідей не отримано.

Громадськість проводила неодноразові протести під стінами Управління поліції області щодо його призначення на цю посаду та його подальшої служби в поліції України. Ні до чого це не привело. Єфтенія призначили і він почав «свою» боротьбу із зловмисниками, які підривали економічні інтереси нашої держави.

 Нарешті ми дочекались, що рішенням нової влади Департамент економічного захисту економіки НП України буде ліквідовано і Єфтеній піде в історію.

 Але ми помились. Як відомо, мафію перемогти можна, але не одразу. В’ячеслава Валерійовича збираються залишити в органах Національної поліції України. Мало того, перевести його на вищу посаду у Департамент стратегічних розслідувань НП, а у подальшому - у підрозділ, який буде створено для боротьби з організованою злочинністю.

 Але ми не виключаємо можливості його переведення і у Фінансову поліцію, адже гроші у нашій країні можуть вирішити практично все, а гроші у Єфтенія є.

 Свою міліцейсько-поліцейську діяльність Єфтеній починав із Чернівецького УМВС з посади оперативного працівника підрозділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, а діяльність у цьому підрозділі закінчилась порушенням кримінальної справи, де він проходив співучасником. Надалі його перевели в УБОЗ Чернівецької області, ще раз наголошуємо, перевели, і порушення кримінальної справи проти нього не завадило, але то були інші часи.

 З УБОЗ Чернівецької області його переводять до УБОЗ Волинської області, де він обіймає посаду заступника начальника по боротьбі з економічними злочинами. У перші місяці служби в цьому підрозділі Єфтеній «проїхався» по комерційних структурах м. Луцька та області, назначивши відповідну щомісячну таксу, але коли сунувся на митницю і спробував її підім’яти, йому волиняни спалили його новенький БМВ Х-5. Це його не зупинило, а зупинила його на деякий час СБУ у Волинський області, співробітники якої запідозрили його у хабарництві. З посади Єфтенія зняли і він деякий час «відсиджувався» у одному із навчальних закладів системи МВС.

 Коли його соратника і начальника УБОЗ Волині Горбатюка перевели у УМВС Житомирської області, Єфтенія було переведено до УБОЗу Житомирської області. Тут він швидко зорієнтувався та зрозумів, що гроші лежать у землі, у вигляді бурштину. Організував схему поборів із незаконних старателів та вступив у злочинний зв'язок із львівським авторитетом «Мордою» та злочинними лідерами - братами «Кепками», які контролювали незаконний видобуток бурштину.

 Пізніше країну колихнув Майдан, УБОЗ ліквідували, міліцію реорганізували у поліцію і, зрозуміло, що Єфтеній не повинен був з’явитись у новій поліції України.

 Але він з’явився! З’явився у новоствореному підрозділі захисту економіки у Рівненській області на посаді керівника, а допомогли йому у цьому своїми корупційними зв’язками, брати «Кепки». І те, що він не пройшов поліцейську атестацію, йому також не завадило у його призначенні, адже Волинський апеляційний суд виніс рішення, що він може служити у поліції без атестації.

На той час стосовно нього хвилю невдоволень піднімали тільки активісти із Волині, проте через декілька місяців цю хвилю вже підняли активісти та громадськість Рівненщини. За короткий час всі нелегальні бурштино-копачі були «зорганізовані» і платили за «вхідний білет» на видобуток бурштину Єфтенію. Без його особистого дозволу ніхто не працював. Хто платив, той копав. Саме через це раз-у-раз виникало невдоволення місцевого населення тих районів, де незаконно видобувався бурштин, адже незаконним видобутком займались жителі різних регіонів України, які часто місцевих жителів до видобутку не допускали, мотивуючи це «узгодженістю» із правоохоронними органами.

Єфтеній В.В. особисто підбирав та вирішував питання щодо призначення керівників північних районних відділів поліції, що у подальшому давало можливість контролювати райони видобутку бурштину.

 Успіхи Єфтенія у боротьбі із незаконним видобутком - це в основному затримання тих осіб, які не пішли на його умови, осіб, яких йому «здавали» конкуренти та «партизани», так називали осіб, які видобували бурштин не погоджуючи це ні з ким взагалі.

 Мало того, Єфтенієм був організований процес викрадення бурштину із приміщення Управління поліції. Вилучений бурштин його підрозділом постійно підмінявся бурштином менших фракцій, який практично цінностей не представляв.

 Процесом розподілу коштів за незаконний видобуток бурштину між місцевою прокуратурою, СБУ, Управлінням поліції та МВС займався особисто Єфтеній.

 Спад незаконного видобутку бурштину відбувся не у зв’язку із правоохоронною діяльністю УЗЕ у Рівненській області, а у зв’язку із його знеціненням, адже зараз кілограм бурштину коштує у скупників 100-150 доларів США і копають його, в основному, місцеві жителі, щоб заробити на хліб. Однак і за це змушені платити данину працівникам поліції.

 Крім поборів із копачів бурштину, без його уваги в області не залишились ні гральні заклади, ні підпільні цигаркові цехи, ні незаконні автозаправочні станції, на яких продається крадене пальне із нафтопроводу, що проходить територією Рівненської області. Особливу увагу Єфтеній приділяє будівельній галузі, адже будівельники платять йому по 5 доларів за квадратний метр збудованого житла.

 Порушені резонансні справи - це тільки медійний піар Єфтенія, як борця із корупцією та економічною злочинністю. Якщо перевірити процес розслідування даних справ, то стане зрозуміло, що це звичайний «наїзд» для того щоб поторгуватися за «ціну питання», наприклад, справа по Рівненському автодору, закупка обладнання для швидкої допомоги та на лікувальні заклади. Хабарники у цих справах взагалі до кримінальної відповідальності не притягнуті.

 Кошти, які Єфтеній «заробив», він вкладає у нерухомість: це придбання приміщень Укрсоцбанку у м. Луцьку та м. Рівне, дольова участь у будівництві супермаркету на житловому масиві «На Щасливому» у м. Рівне, купівля дорогих автомобілів БМВ Х-5 останніх моделей. Тобто працівник поліції живе повноцінним життям олігарха. Згідно інсайдерської інформації, Єфтеній має паспорт підданого Великобританії. Він у вихідні і святкові дні літає чартером на Корсику. Визначну подію з приводу отримання звання полковника поліції також святкував на Корсиці. Любить їздити на полювання, до речі, на відкритті сезону у цьому році прострелив себе із табельної зброї, якою безпечно бавився. Такий собі поліцейський-олігарх.

 У кінці серпня був дзвінок на «Гарячу лінію» Рівненської обласної прокуратури відносно того, що у день відкриття полювання полковник поліції у стані алкогольного сп’яніння хизувався нагородною зброєю від Міністра Внутрішніх справ Арсена Авакова. Внаслідок цього отримав вогнепальне поранення у ногу. Після цього дзвінка відбулася колегія обласної прокуратури Рівненської області, на якій розглядалося питання цього повідомлення, на що заступник прокурора області Пацкан М.В. ствердив, що така інформація є неправдивою та не заслуговує на увагу. Також, на даній колегії розглядалося питання інформації зі сторінок у соцмережах та інформаційних сайтів щодо кришування видобутку бурштину полковником Єфтенієм, на що заступник прокурора області Пацкан М.В. сказав, що така інформація є фейковою та не відповідає дійсності.

  Прокурор області також не надав належної оцінки події, що відбулася 11 травня 2019. Під час святкування дня народження одного із працівників поліції, на якому були присутні майже усі працівники поліції області, пан Єфтеній привселюдно заявив, що: «Такої країни, як Україна не існує». А це є вже на межі сеператизму.

 Ми не можемо допустити, щоб даний поліцейський-олігарх, працював у Національній поліції чи іншому правоохоронному органі України, тому просимо Вас, пане Президенте, доручити відповідним державним органам провести перевірку викладених фактів у нашому зверненні і повідомити про її результати у встановлені Законом терміни та не допустити призначення Єфтенія у Національну поліцію чи інші правоохоронні органи країни.

 У нашої країни важкий час, ми не хочемо мітингувати, або палити шини, зараз це не на часі.

Віримо, що ми зробили правильний вибір.


П.С. Подаємо посилання на статті з цікавою інформацією:

http://old.vse.rv.ua/news/1467878486-vodiyu-odnogo-z-kerivnikiv-rivnenskoyi-policiyi-chhati-na-zakon.html

burshtinovij_magnat_rivnogo_hovajetjsja_vid_pereatestatsiji_v_likarni

https://4vlada.com/tags/vyacheslav-efteniy

https://rivnepost.rv.ua/news/deputatam-prihrozili-shturmom-yakshcho-ne-zvilnyat-efteniya

http://charivne.info/news/31493-aktyvisty-pereviryly-statky-kerivnykiv-prokuratury-ta-natspolitsiyi-rivnenshchyny-Infohrafika

https://radiotrek.rv.ua/articles/zemelnoburshtynova_mafiya_na_rivnenshchyni__hto_neyu_keruie_fotoaudio_219930.html

https://www.obozrevatel.com/blogs/10659-vikrito-verhivku-burshtinovoi-mafii-na-rivnenschini.htm


Секретаріат «Громадської координаційної ради у Рівненській області» Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати