Як працює російська пропаганда та як з нею боротися

Borman
  • 186

  • 1

  • 0

Як працює російська пропаганда та як з нею боротися

         Сьогодні увагу всього суспільства варто звернути, які саме фактори безпосередньо впливають на сприйняття агресії РФ проти України. Більшості аудиторії відомо, що війну проти України розпочали не військові, а журналісти, які підготували для них ґрунт.
Одним з яскравих прикладів такої пропаганди з боку РФ, є телеканал «Росія-24».
        З самого початку агресії РФ саме цей телеканал разом з «LifeNew», «RussiaToday», НТВ транслював основні меседжі ненависті, фейки, тиражував міфи про українців, нашу армію та перекладав провину за війну на нас з вами.
 І саме спільно з «Росією-24» телеканал «NewsOne», який пов'язаний з Віктором Медведчуком проводив антиукраїнську пропаганду.
        В контексті цих подій доцільно розглянути 2 теми, які дуже непокоять наше суспільство: як працює російська пропаганда та що з цим робити?
Як працює російська пропаганда?
Чи ви колись зіштовхувались з російською пропагандою?
Вперше її було видно під час Майдану. Вона виглядає таким собі привітом з альтернативної реальності.
        Ще Геббельс казав, що якщо дати йому засоби масової інформації – то він здатен контролювати та керувати цілою нацією. Ну, а Дмитра Кисельова називають «геббельсом» сучасності, і доступ до ЗМІ у нього з колегами є.
        Багатьом відомо, що російська влада дуже боїться майданів, масових акцій протесту у себе вдома.
Основними принципами російської пропаганди є:
1. швидкість;
2. великий об'єм та кількість каналів донесення;
3. відсутність логіки;
4. підтримка тролів в Інтернеті;
5. безперервність;
6. циклічність.
         Росіяни використовують феномен великої брехні регулярно. Вони не соромляться нахабно перекручувати події, їм абсолютно не лінь вигадувати нові.
         Так вони запропонували світу приблизно 10 версій збиття малазійсього боїнгу. Причому, усі вони були підкріплені доказами: від іспанського диспетчера Карлоса, який бачив військові літаки України, до звинувачень, що це був український БУК.
         Російська пропаганда присутня не лише у нас. Вона є у багатьох країнах світу та переслідує різні цілі.
          - в Чехії пропаганда фокусується на проблемах, пов'язаних з мігрантами з арабських країн, небезпекою ісламізації Європи, терористичним атаками. Критикується західна політична еліта, США показують як агресорів, а Євросоюз –слабким та наївним. Україна виступає в образі «зруйнованої війною, з некомпетентним урядом». Росію згадують не так часто, але зазвичай в позитивному ключі, або як жертву політики Заходу.
           - в Угорщині система проросійської пропаганди побудована інакше. Дезінформація від РФ часто з'являється в національних медіа, зокрема, в державних або контрольованих урядом. І це суттєвим чином відрізняє Угорщину від інших країн. Угорські медіа цитують політиків РФ, транслюють російські новини та навіть посилаються на інформацію від так званих "Л/ДНР". Деякі угорські журналісти тісно пов'язані з Росією та підтримують її політику. Контент, який виробляється в межах пропагандистської кампанії, орієнтований саме на угорську аудиторію. При цьому антиміграційні, антиНАТІвські, антиамериканські меседжі займають вагому частку в дезінформаційних кампаніях.
        
        P.S. Шановні користувачі та мешканці мальовничої України, читаючі фейкові новини від країни агресора не піддавайтесь на її влив.Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати