Як опрацьовувати інформацію про коронавірус (чи будь-яку іншу)?

Одразу напишу: я не експерт з короновірусу, просто звик спостерігати і розмірковувати. Розмірковувати і спостерігати. Ця гарна ментальна практика допомагає мені вже багато років, і за цей час я виробив свої правила, якими користуюсь на щодень. Мій підхід допомагає ухвалювати рішення в будь-яких бізнесових чи особистих ситуаціях. І, з одного боку, не піддаватись паніці, а з іншого - не легковажити.

Отже мої правила:

1️⃣ Перед тим як отримати будь-яку інформацію - поставити ціль. До того часу не відкриваю жодної соцмережі чи сайту з новинами. Що саме я хочу дізнатися? Яку цифру довідатись? Що дослідити? ❗Ніколи не читайте те, що показує стрічка новин, шукайте інформацію самі!

2️⃣ Обмежити час на сприйняття інформації на самому старті(до 30хв.!)❗Не можна бездумно гортати стрічку - це злочин проти свого часу і емоцій. 

3️⃣ Перед тим як почати щось читати - дослідити джерело інформації. Чи має ця людина особистий інтерес? Чи незалежне це джерело? Яка мета? Чи дає це якісь переваги?  Коли виробник горілки/БАД/кокаїну каже, що це допомагає від коронавірусу - в мене точно мають виникнути сумніви. ❗Коли тітка в аптечній черзі каже на весь голос, що треба купити 100500 таблеток, бо приїхав літак із хворими, вона теж має особистий інтерес - самоствердитись і звернути на себе увагу, якої зазвичай їй бракує. 

4️⃣ Щоб ухвалити рішення - треба отримати інформацію хоча б із трьох непов'язаних між собою джерел. ❗Якщо людина не може озвучити джерело, то її словам не варто довіряти. "В інтернеті писало", "Хтось/Вася казав" - не приймається.

5️⃣ Заздалегідь встановіть критерії: на основі чого віритимете інформації?❗Нехай вони будуть не обов'язково наукові, але мають бути. Ваші. Заздалегідь. До того, як стикнетесь з інформацією. Не в процесі (як робить більшість)!

  • ⠀Коротка схема, як це працює: 
  • 1️⃣ Поставив ціль.
  • 2️⃣ Встановив критерій.
  • 3️⃣ 5 хв пошукав потрібну інформацію з декількох джерел.
  • 4️⃣ Проаналізував джерело.
  • 5️⃣ Сформував гіпотезу.
  • 6️⃣ Беземоційно повернувся до основної роботи.

Коротко мої висновки про  коронавірус:

1️⃣ Чи до нас дійде епідемія короновірусу? Так, уже дійшов до нас. Немає жодних причин думати, що так не є: ми такі самі люди із крові і костей як інші європейці.

2️⃣ Яка реальна статистика? Кількість інфікованих, безсимптомних, носіїв набагато більша ніж озвучені випадки. (Про те чому я вірю математиці, а не політикам пишу у своєму акаунті в інстаграмі https://www.instagram.com/p/B9w5e0SFI2W

3️⃣ Стати панікером? Як хочете. Панікерів весь наступний тиждень ще будуть засуджувати (потім про них забудуть). Чому не вигідно бути панікером - пишу у своєму акаунті в інстаграмі https://www.instagram.com/p/B9v3ndmFpqi/

4️⃣ Чи цього достатньо щоб панікувати? Жодним чином ні! Базове правило життя: того що неменуче варто не боятися, до того варто готуватися. Як підготувати свій офіс до дистанційної роботи і як використати час карантину розумно - пишу у своєму акаунті в інстаграмі https://www.instagram.com/p/B9zDJxmFBaB/

5️⃣ Чи ми всі помремо? Так. Колись. Життя летальна хвороба, яка передається статевим шляхом. Але це не причина не насолоджуватись ним "тут і тепер".

Анекдот в тему типового сприйняття інформації пересічним обиватилем: реклама робить нас мудрішими. Наприклад, тепер я знаю, що сироп від кашлю мудрий і одразу попадає у легені, а вода дурна і попадає в шлунок. :)

Менше соціальних контактів - більше дій і результатів!


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати