Всеукраїнський мистецький проект: Театральний онлайн-журнал "MIZANSCENA"

Чи є театр поза театром? Чи є театральна культура в Україні взагалі? Чи є українські ресурси, які активно висвітлюють життя театру?

Саме над такими запитаннями наша команда рівненських театралів, нещодавно, глибоко замислилась. Розпочали пошуки, збирали інформацію, намагались побачити загальну картину та знайти приховані деталі. І виявляється, як і все в Україні, театр знаходиться здебільшого в "тіні".

Звісно, є театри, які мають власні веб-сайти і не тільки. Є навіть театри, які освоїли Twitter та Instagram. Але їх можна перерахувати на пальцях, їх одиниці. І результати з пошуковиків ще більш пригнічують.

При пошуку інформації на кшталт "онлайн-журнал про театр", ситуація, яка є в україномовному Youtube повторюється. Перша сторінка пошукової видачі висвітлена лише посиланнями на російські театральні журнали.

Про що це говорить?

Про те, що українці, якщо і цікавляться театром, то здебільшого місцевим, тематичним. На вистави ходять, принаймні, так було до карантину. А ось тими, хто ці вистави створює - від акторів до режисерів та драматургів - скоріш за все цікавляться мало.

Що у свою чергу роблять театри? Ведуть свої локальні сайти, висвітлюють свої власні події та намагаються вижити в умовах карантину, продати себе глядачеві, бо займатись ще й висвітленням всеукраїнських подій немає вже сил і часу. Потрібно банально виживати.

І ось тут ми задались питанням: що ми можемо зробити, щоб переламати цю багаторічну культурну несправедливість? Завести так само Instagram чи Twitter? Facebook? Чи просто Telegram-канал? Це було б занадто легко і примітивно. Адже аудиторія поціновувачів театру явно занадто роздроблена, і щоб викликати дійсно всеукраїнський ефект - потрібно бути присутнім усюди і діяти масштабно. Збирати усіх докупи: як шанувальників театрального мистецтва, так і акторів, режисерів та драматургів.

Тому, зовсім нещодавно ми створили власний театральний онлайн-журнал під назвою "MIZANSCENA", і щоб бути дійсно усюди - створили сторінку в Facebook, канали в Twitter та Instagram.

Власне, сам театральний онлайн-журнал має наступні підрозділи:

    • Новини - найцікавіші новини з усіх міст України та закордону. Експериментальні проекти, грантові заходи від культурних фондів та інформування щодо вистав від театрів під час карантину.

    • Люди - наш особливий розділ. Справжні ексклюзивні інтерв'ю з акторами, режисерами та драматургами, засновниками та власниками українських театрів,тими, хто тримає українську театральну культуру на плаву та усіма силами розвиває її автентику та експерименталізм.

    • Театри - наступний етап розвитку нашого журналу. Наша ціль - зібрати усіх разом та чітко оголосити, що ми - українці - ще ті театрали, і готові експериментувати, розвиватись та поширювати саме наше, українське, зокрема і в театральному аспекті.

Але ми також розуміємо, що поширення та зростання культури, зокрема театральної, не може бути без палких прихильників. Тих, хто готовий ділитись новинами, поширювати їх, і тих, хто такі новини створює. 

Тому ми закликаємо - приєднуйтесь до нашого журналу! Долучайтесь до співпраці, насолоджуйтесь новинами, цікавими розгорнутими інтерв'ю та різноманітними деталями із життя тих, хто створює сучасний український театр. Ну і, звичайно ж,- самим українським театром.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати