Як і чим приклеїти пробкове покриття на стіну?

Натуральні матеріали все частіше стають популярними для ремонту в квартирі. Корок – один із них. Різні модифікації покриття укладають не лише на підлогу, а й клеять на стіни. Властивості пробки дозволяють зробити будинок не тільки екологічно чистим та красивим, але й зберегти комфорт – тепло та безшумність. Розглянемо питання, як приклеїти пробкове покриття на стіну без докладної інструкції це може бути складно.

Види покриттів із пробки

Оздоблювальні продукти із пробки – численні. Це незбиране полотно, ламелі для підлоги, підкладка, коркові шпалери та плитка. Для наклеювання на стіни доцільніше застосовувати останні два.


Шпалери

Покриття є у двох варіантах – з основою та без неї. Перший варіант виглядає як звичайний рулон шпалер, складнощів з його приклеювання виникнути не повинно. Другий – щільний матеріал, але слабкий до зламу – з ним потрібна навичка, тому що всі варіанти натурального покриття із пробки дороги.


Плитка

Продукт представлений пресованою формою пробки із захисним плівковим шаром. Це композитний матеріал, проте не втрачає екологічних властивостей.


Зручний формат покриття дозволяє справлятися з роботою поодинці, ніж з цілісними полотнами – невеликі фрагменти легше підганяти і результат буде якісним.

Інструкція з приклеювання пробкового покриття на стіни

Для обох продуктів технологія приклеювання на стіни однакова. Важливо тільки повністю дотриматися всіх етапів і рекомендацій даних виробником пробкового покриття.

 1. Для роботи знадобиться таке:
 2. Валики – для нанесення клею, розгладжування готового полотна.
 3. Киянка. Дерев'яний або гумовий молоток акуратно підіб'є стики, якщо робота йде з пробковою плиткою.
 4. Ємності для ґрунтовки та клею.
 5. Дрігач для очищення стиків від надлишків сполучного.
 6. Набір для вирівнювання стін: розчин, армуюча сітка, маяки, рівень. У разі капітального вирівнювання потрібні профілі та гіпсокартон.
 7. Драбина та спецодяг.

Майстри з досвідом користуються шпателями для розгладження шпалер із пробки з основою. Якщо навичок немає, то діяти важливо з надзвичайною обережністю, щоб не зашкодити тонке полотно.

Підготовка матеріалу

Попередня підготовка пробки у будь-якому варіанті – це її адаптація на добу до клімату приміщення. Плитку розкладають на підлозі, шпалери потрібно розгорнути та розвісити для розтяжки. Так, вони набудуть форми, і з адгезією проблем не виникне.

Підготовка стін

Головний етап у приклеюванні пробкових покриттів на стіну. Без старанно підготовленої стіни, воно ризикує відвалитися від бетонної або дерев'яної поверхні в першу ж добу. Отже:

 1. Знімається старий облицювальний матеріал, якщо його стан дефектний - шпалери, тріщини штукатурки та інше. Якщо площа стіни не викликає нарікань, то пробкові шпалери або плитку можна фіксувати на неї відразу, але фахівці рекомендують провести повний комплекс роботи.
 2. Відкрита стіна перевіряється на наявність дефектів. Можливо, у стіні виникли тріщини, вибоїни або з'явилися осередки цвілі та грибка. Для пробкового покриття будь-яке з перерахованих згубно. До основної роботи зі стіною необхідно просочити її антисептичними складами і залишити до повного висихання на добу. Якщо йдеться про дерев'яну стіну, потрібно ще й вогневий захист.
 3. Перепад площі стіни – ще один фактор, що негативно впливає на пробкове покриття. Приклеїти його міцно не вдасться і згодом воно відпаде. Тому якщо дефекти стіни перевищують 10% від усієї площі, то потрібне вирівнювання за аналогією до підлоги. Для цього відзначають нульовий рівень за допомогою маяків та вантажу. До 3 см відхилення в роботі задіють армуючу сітку та розчин. Перепади більше 3 см доцільніше вирівнювати алюмінієвими профілями та гіпсокартоном.
 4. Готову стіну залишають для повного просушування. Щоб прискорити висихання, діють штучно створеною температурою – будівельним феном, тепловою гарматою. На свіжу стяжку така дія згубно - з'являться тріщини. Важливо почекати тижневий термін.

Заключним етапом буде ґрунтування стін у кілька шарів. Це потрібно для повної адгезії з майбутнім клеєм і зчищення будівельного пилу, що може утворити під пробковим покриттям горби.


Технологія фіксації пробки

Перш ніж приклеїти пробкове полотно або плитку на стіну, рекомендовано виконати розмітку стіни. Для шпалер достатньо горизонтальних смуг. Плитка вимагатиме ліній по всій стіні. Дилетантам краще дотримуватись цього правила. Так, немає ризику зафіксувати криве покриття намертво. Далі:

 • Плитка укладається на стіну типу цегляної кладки – стики елементів припадають на середину сусіднього ряду. Шпалери клеяться лише встик.
 • Питання – чим клеїти пробкове покриття на стіну – однозначне. Тільки спеціальним клеєм, призначеним для натурального матеріалу. Краще, якщо в його складі превалюють силіконові добавки – менш шкідливі для домашнього середовища. Залежно від товщини настінного коркового покриття, вибирають спосіб адгезії – з одного та з іншого боку. До 3 мм достатньою стане обмазування клеєм стіни. Понад 3 – додається ще й обмазування полотна чи плитки. Шар клею не перевищує 2 мм.
 • Роботу ведуть так: витримане не менше 15 хвилин полотно прикладають до стіни, рівняють і починають притискати знизу, ведучи валик по поверхні. З плиткою надходять аналогічно, викладаючи спочатку нижню частину стіни, а потім простукуючи кожен елемент киянкою.

Робота ведеться у закритому приміщенні без протягів за температури не менше 15⁰С.

Заключна обробка

Навіть якщо плитка вже постачається в лаковому покритті, слід убезпечити її стики від проникнення конденсату. Безперечно, це стосується і пробкових шпалер. Заключною обробкою стає покриття декоративних стін лаком, сумісним із натуральним матеріалом. Краще, якщо він буде на водній основі, щоб екологічна складова не загубилася.


Висновок

Отже, процес приклеювання коркового полотна на стіну нескладний. До послуг власників квартири завжди пропонується робота професіоналів. Якщо ще залишилися сумніви щодо використання пробкового полотна для стін кімнати, подивіться, як це виглядає в інтер'єрі.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати

Петрик

26.12.2021 / 00:03

Цікава інформація.

Відповісти

АндрійКо

17.12.2021 / 14:48

Взагалі поклеїти шпалери дуже просто, головне щоб руки стояли так як потрібно.

Відповісти

Ігор

17.12.2021 / 14:46

Де ви були пів року тому. Я якраз майстрів кликав.

Відповісти
Ігор

АндрійКо Ігор

17.12.2021 / 14:47

Ігор, Що погано зробили?

Відповісти
АндрійКо

Ігор АндрійКо

17.12.2021 / 14:49

АндрійКо, Нормально, так хоч би гроші не потратив)

Відповісти