Астрономи відкрили дві екзопланети розміром із Юпітер

Mediyka
  • 35

  • 0

  • 0

Міжнародна група астрономів за допомогою телескопа TESS виявила дві нові екзопланети. За розмірами вони схожі на Юпітер, але при цьому втричі масивніші за нього.

TESS веде спостереження за 200 тисяч зірок, розташованих порівняно неподалік Сонця. Його головне завдання – пошук інших планет. Наразі телескоп відкрив 5700 кандидатів у екзопланети. Існування 227 із них вже точно доведено.

Нещодавно вчені заявили про спостереження сигналів, що свідчать про можливу присутність планети у двох зірок: TOI-5152 і TOI-5153. Дослідження показали, що одна з планет, названа TOI-5152 b, має радіус близько 1,07 радіуса Юпітера і приблизно втричі масивніша. Вона обертається навколо своєї батьківської зірки кожні 54 дні, а температура її поверхні перевищує 400 градусів Цельсія. Батьківська зірка майже вдвічі більша за Сонце, її вік оцінили в 1,4 – 6,8 мільярда років.

TOI-5153 b є гарячішим, оскільки обертається ближче до зірки – її температура становить понад 600 градусів Цельсія. Вона обертається навколо світила, яке на 40% більше Сонця і розташоване на відстані 1270 світлових років від Сонячної системи.

Астрономи зазначили, що обидві планети збагачені металами, а вміст у них важких елементів відповідає співвідношенню маси та металевості газових гігантів. Оскільки вони знаходяться поруч із помірно яскравими зірками, то за ними дуже зручно спостерігати.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати