Що таке аутріч

Mediyka
 • 50

 • 0

 • 0

Основною метою аутріч-проекту є створення цінних посилань на сайт клієнта. Ці посилання покращують органічне ранжування та залучають нову аудиторію. Часто аутріч має другорядну мету розширення впізнаваності бренду та зміцнення довіри. Аутріч це один із напрямків у крауд-маркетингу, який передбачає домовленість особисто з власником сайту або блогером з метою розмістити на їхньому сайті банерну рекламу, згадку про просування компанії чи бренду.

Основні завдання аутріча

 • Зворотні посилання, як і раніше, є найсильнішим показником рейтингу в послідовності пошуку Google.
 • Оскільки алгоритм Google покращив свою здатність виявляти, ігнорувати та карати неетичні методи побудови посилань, компанії повинні заробляти посилання, створюючи та рекламуючи високоякісний контент, що потребує складних комунікацій та процесів.
 • Фахівець грамотно підходить до проекту, знаходить трастові сайти, форуми, блоги для розміщення реклами, домовляється із власником сайту-донора – це є запорукою якісної побудови маси посилань.
 • Результат ефективної аутріч-роботи: видимість продукту в пошукових системах та висока відвідуваність сайту.

Кому потрібен аутріч

Аутріч - новий напрямок у лінкбілдингу, але він уже встиг заявити про себе на просторах інтернету. Хто потребує цього методу просування:

 • SEO-фахівці;
 • веб-студії;
 • PR-менеджери;
 • маркетологи;
 • інтернет магазини;
 • ЗМІ.

Стратегії успішного аутріча

Справжній аутріч набагато ширший: він торкається багатьох аспектів SEO, а також стратегії продажів, маркетингу та брендингу клієнта. Кінцева мета аутріча – переходи зацікавлених користувачів на сайт компанії, що покращує її видимість у пошукових системах. Покращена видимість сайту приваблює якісніший трафік.

Враховуючи все це, фахівець у сфері аутріча має охоплювати п'ять дуже важливих основ.

Найкраща практика побудови посилань

Точне уявлення про те, що Google вважає хорошим або поганим посиланням.

Ресурс

Ідентифікація та перевірка достовірних, авторитетних сайтів та блогів з відповідною тематикою.

Розробка контенту

Визначення того, які типи контенту будуть залучати власників, а також забезпечення контенту, опублікованого за межами сайту, та підкреслення важливих повідомлень про продаж, маркетинг та брендинг компанії.

Комунікація із власником ресурсу

Обговорення із власником ресурсу можливості розміщення статті з рекламою замовника, а також налагодження міцних та довірчих відносин.

Огляд та аналіз

Оцінка ефективності SEO-звернень, публікації сайтів та генерації трафіку.

Усі перелічені вище описують процес аутріч-роботи високому рівні. У наступних розділах ми розглянемо найважливіші технічні міркування у кожній області, необхідні успішного охоплення.

Стратегічно найбільш важливими факторами, що сприяють розширенню охоплення, є:

Релевантність

Реклама повинна мати відношення до цільової аудиторії та бути пов'язана з бізнесом клієнта.

Цінність

Отримання високоякісних посилань вимагає контенту з корисною інформацією, щоб зацікавити власників сайту.

Google хоче, щоб користувачі пошукової системи відкривали релевантний, цінний і цікавий контент, який може зацікавити цільову аудиторію.

Докладний процес виконання

Найкраща практика побудови посилань

Зворотні посилання є надзвичайно важливим фактором у алгоритмі пошуку Google. Створення хороших посилань покращує органічну видимість компанії, але створення поганих посилань погіршує видимість чи впливає. Чітке розуміння стратегії відбору майданчиків під аутріч є надзвичайно важливим для фахівця. Ключові показники для відбору включають:

Релевантність

Чи контент є релевантним як для сторінки посилань, так і для пов'язаної сторінки? Наприклад, водопровідна компанія, що публікує статтю про кола на полях у науковому блозі, не має відношення до зв'язаного сайту (водопровідної компанії). Google інтерпретуватиме таке посилання як тактику SEO «чорного капелюха», призначену для маніпулювання її алгоритмом, і ігноруватиме її або навіть каратиме.

Довіра

Чи пов'язаний сайт є легітимним доменом з гарною позицією в Google? Отримання посилань із сайтів, які були піддані санкціям з боку Google або займаються сумнівною практикою (відображають зайві посилання в матеріалах), приносить більше шкоди, ніж користі.

Популярність

Скільки трафіку приваблює кожен новий запис у блозі потенційного донора? Чи проводить сайт акції чи конкурси у соціальних мережах, чи веде взагалі групи? Скільки зворотних посилань у сайту та чи якісні вони? Популярні сайти пропонують хороші додаткові переваги для SEO-орієнтованих компаній щодо поширення інформації, розширюючи впізнаваність бренду.

Творчий процес

Пишемо лист

Головне - скласти грамотний лист.

Скільки часу необхідно, щоб ця послуга почала діяти? Тривалість проведення аутріч-послуги залежить від бажання та можливостей замовника. Тож у цьому питанні немає конкретної відповіді.

Який результат отримає замовник

 • підвищення трафіку;
 • залучення частини аудиторії з обраного спеціалістом сайту;
 • покращення впізнаваності бренду;
 • підвищення позиції видачі сайту у пошукових системах;
 • зростання продажів.

А найголовніше, що аутріч не виглядає як спам, і в більшості випадків він ефективніший за крауд-маркетинг.

Ідеальна формула

 • 30% - форуми;
 • 30% - аутріч;
 • 20% - сайти-відгуки;
 • 20% - каталоги.

Дуже важливий момент в аутріч - грамотний підбір сайтів, точне визначення цілей кампанії, цікаве подання матеріалу.


Команда блог-платформи Укропчики не несе відповідальності за зміст блогів.
Думка редакції сайту може відрізнятися від авторського.
Поділитись в соціальних мережах
укропчик

Укропчик

Коментувати